Uskumatud pokkerilood

Paljud teavad, et pokkerimängijad on natuke hullud – ja mitte ainult raha järele. Nende kogu elustiil on üpris kreisi ja toon siin ära mõned naljakad lood, mis mulle endale on netist silma jäänud.

Tee vahet paremal ja vasakul käel

USA – s juhtus ühel väiksemat sorti turniiril lugu, kus üks noormees oli kaotusseisus ning plaanis mängust väljuda. Ühes käes kaardid ja teises mõned järelejääänud zetoonid, jäi ta korraks mõttesse ning hajameelselt viskas lauale oma zetoonid ja ütles “fold”. Kuid diileri küsimuse peale, et miks ta zetoonid lauale viskas, sai mees alles oma veast aru. Ta oli käed sassi ajanud ja kaartide asemel oli ta ära andnud oma viimase raha. Kuna ta ei öelnud “fold” enne zetoonide ära andmist, jäi ta oma viimasest natukesestki ilma ja kukkus turniirilt välja.

Tähista targalt

Samuti lugu USAst. Seekord ühest noormehest, kes võitis kolme kuningaga mängu, olles eelnevalt tõsiselt kaalunud mängust väljumist. Viimasel hetkel mõtles ta siiski ümber, läks panustega kaasa ja voila! Tuligi kopsakas võit! Seepeale otsustas mees oma võitu suurelt tähistada – külastades oma lemmik lõbutüdrukut naaberosariigis, kuhu tuli tund aega autoga sõita. Koos lõbusalt aeg veedetud, palus naine mehel end teise motelli sõidutada. See aga osutus politseivaritsuseks – lõbutüdruk ütles politseile, et noormees on tema kupeldaja, kes teda peksab ja kõik raha ära võtab ning just noormees on ka see, kes paneb internetti kuulutusi üles. Et naine on süütu ahistatu. Noormees seepeale muidugi arreteeriti ja teda ähvardati, et ta võib saada kuni 15 – aastase karistuse. Seepeale viidi ta arestimajja, kus noormees kasutas oma ühte telefonikõne, mis talle võimaldati, kasiinosse heistamiseks, sest sinna jäid temast sõbrad maha. Sõbrad siis tulid ja maksid kautsjoni ning said noormehe pokrist välja. Tagasiteel autos oli pikalt täielik vaikus, kuni lõpuks noormees ütles: “Oleks pidanud ikka need kolm kuningat foldima”.

FedEx – i päästmine

1973. aastal ei olnud FedEx sugugi suur ja kuulus multi – biljoni firma, vaid siples tõsistes raskustes ja firmal olid järel vaid viimased 5000$, samas kui maksmata oli 24000$ – suurune bensuarve. Firma omanik Fred Smith otsustas, et läheb pankrotti stiilselt ja viis oma viimased 5000$ Vegase kasiinodesse. Talle ootamatult aga vedas tal kaardimängus nii hästi, et 5000 dollari asemel oli tal nüüd käes 27000 dollarit ja nii saigi arve makstud ning firma jäi vee peale. Tuli välja, et pokker oli tema päästeingliks, kuna ajapikku hakkas FedExil hästi minema ning 45 aastaga on sellest ettevõttest kasvanud maailmatasemel suurfirma. Poleks Fred Smith otsustanud seda riskantset käiku teha, poleks enam ka FedExi ja me keegi ei teaks sellest firmast midagi. Ilmselt oleks selle asemel tekkinud mõni muu kullerteenus ja huvitav on mõelda selle asjaolu liblikaefektile – kui paljud asjad oleksid teisiti läinud, kui tehud oleks mõni teine valik. Vahel on utoopiline mõeldagi kui palju kõik on omavahel seotud – iga valik, mille me teeme, mõjutab kõiki meie ümber, mitte vaid meid endeid.

Seega nutikat mängu soovides!

Back to Top