Spordikihlvedude põnev maailm

Spordikihlveod ei ole vaid kuiv ja monotoonne äri, mille ainus eesmärk on teenida kasumit. Samuti ei ole tegelikult spordikihlvedu tähendus seotud ainult sportmängudega, vaid selle haare on palju laiem ja hõlmab enda alla suurema osa kihlvedusid. Selles suures tööstuses juhtub sageli palju huvitavat, millest enamus inimesi kunagi ei kuule ega loe, kuna see ei jõua eriti tihti mainstream meediasse. Paljud spordikihlveod ei ole ka sageli otseselt kindla mängu tulemustega seotud, vaid selle areaal on uskumatult lai.

Siin mõned lahedad tõestisündinud lood spordiennustuste maailmast:

1. Eeskuju näitaja

Maailma tunnustatud esinumber kihlvedudes on – üllatus üllatus – Suurbritannia! Esimesed kihlveokontorid ilmusid seal juba 19ndal sajandil ja hetkel on nende käive 14 billionit naela aastas. Inglismaal on suurim hulk punkte ehk kohti, kus saab teha kihlvedusid. Huvitav fakt on ka see, et enamus brittidele meeldib kihlvedusid sõlmida just pühal jõuluõhtul. Isegi võib tunduda naljakas, et suurim kihlveotüüp ei ole sugugi spordi totalisaator või üldsegi kuidagi spordiga seotud (samas käib see justkui spordikihlveo alla ja arvutamiseks on kasutuses totalisaator). Samuti ei ole see poliitika ega mõne tuntud inimesega seotud, vaid britid teevad panuseid ILMALE! Ilmselt tundub see meile, eestlastele naljakas, aga enamus britte veavad kihlveokontorites kihla selle peale, et mis ilm on talvepühade esimesel päeval.

2. Maailma lõpp

Enne aasta 2000 kättejõudmist, hakkasid kihlveokontorid korraldama massilisi maailmalõpu kihlvedusid. Kuna sellel teemal räägiti palju ja ka meedia kajastus oli ülisuur, püüdsid loomulikult ka kihlveokontorid sealt oma kasu lõigata. Arvestussüsteemiks ikka vana hea totalisaator (olenevalt, kummale rohkem panustati, kas maailma lõppemisele või mittelõppemisele, selle koefitsiendi number ka väiksemaks muutus). Briti kihlveokontorid pakkusid 2000. aasta jõuludel panuseid 1-le 10st miljonist, et see jääb inimkonna viimaseks jõulupühaks. Ilmselt muidugi see nii ei läinud ja keegi ka 10 – miljonilisekordset võidusummat ei saanud, aga ma ei tea, milline geenius panustaks maailma lõpule – see ju tähendaks, et ega sest võidust ikka enam kasu poleks, haha. Ei, britid on huvitavad tüübid, pole midagi öelda.

3. Panus Beckhamitele

Kui kuulsa briti jalgpalluri David Beckhami perre sündis poeg, ei jäänud ka kihlveokontorid pikalt passima. Hakati tegema panuseid, kas tuntud jalgaplliässa poeg Brooklyn Beckhamist saab tulevikus isaga võrdväärne tegelane ja kas ka tema hakkab jalgpallis Inglismaad esindama. Panuseid tehti üks 1000-le. Brooklyn on tänaseks juba 18 – aastane ja paistab, et jalgpallurit temast saanud ei ole. Nii et kõik kes arvasid, et totalisaator töötab nende kasuks, peavad ilmselt pettuma.

Nii et võtkem eeskuju ehk brittidest ja olgem julgemad kastist välja mõtlema. Ei pea alati piirduma ühe jalgpallimängu peale kihla vedamisega – panuseid võib teha sisuliselt ükskõik millele!

Back to Top