Pokker

Pokker on üks populaarsemaid kaardimänge maailmas ning seda mängivad nii noored kui ka vanad, sealhulgas juba üsna pikka aega. Paljudele tuleb üllatusena, et erinevat liiki pokkereid on maailmas üle saja, kuigi eesmärk on kõigil sama – saada vastastest parem käsi ning võita panka kogutud summa.

Pokker on nii populaarne, et erinevaid pokkeriturniire korraldatakse nii kasiinodes ja mängusaalides kui ka internetis. Pokkeri mängimiseks on loodud väga palju programme ja äppe, millel on üha rohkem kasutajaid. Võttes arvesse pokkeri kirjut ajalugu, on selge, et selle kohta käib ka palju huvitavaid lugusid, mida hea meelega teiega jagame.

Ajalugu
Pokker alustas oma võidukäiku 19. sajandil ning toona mängiti seda 20 kaardi ja viie mängijaga. Igale jagati neli kaarti ning panuseid tehti sellele, kelle käes on kõige parem kombinatsioon. Sajandi keskel hakati mängu mängima tavalise 52 kaardise pakiga.

Tänapäeval kasutatakse panuste tegemiseks žetoone, aga ülemöödunud sajandil kasutati nende asemel kõiksugu asjakesi, mis enam-vähem ühesugused välja nägid ning millele võis mingi väärtuse omistada. Võttes arvesse, et mäng on maailmas levinud suurel kiirusel, tekkis vajadus standardide järgi ning kasutusele võeti žetoonid.

20. sajandi algul sündis kuulsaim mängu versioon – Texas hold’em. Teine tuntud pokkerimäng on Omaha.

Ligikaudu 20 protsenti kogu maailmast mängib pokkerit. Polegi oluline, millised on mängu nüansid või kus seda tehakse, ent see arv on vägagi muljetavaldav.

Üks suurimatest trikkidest, mida pokkerit mängides selgeks tuleb teha, on oma emotsioonide varjamine. Vastased ei tohi aru saada, kui tugev kaartide kombinatsioon on sel korral mängija kätte sattunud.

Nagu näha, on pokker mäng, millel on pikk ajalugu ning paljulubav tulevik. Pokkerit ja blackjacki peetakse peamisteks mängudeks, millega on võimalik suuri summasid teenida. Ning just teenida – mitte lihtsalt aeg-ajalt võita. Kaardimängudega raha teenimiseks on tarvis häid matemaatikateadmisi ning kasuks tulevad loogiline mõtlemine ja tugev kriitikameel igas olukorras.

Back to Top