Muutused Euroopa hasartmängude maastikul 2018

Mitmed Euroopa riigid on muutmas oma hasartmängude seadusi ning 2018. aastal peaks nii mitmeski riigis selguma, kas ettepandud muudatused kiidetakse valitsuste poolt heaks või jääb püsima vana süsteem. Ükskõik, kumba pidi otsustatakse, on hasartmängude pakkujad suures ootusärevuses.

Suurbritannia alandab limiite

Hasartmängud on Suurbritannias väga populaarsed. Sealsed inimesed jumaldavad igasuguseid hasartmängudega seotud tegevusi, kuid valitsusele tundub praegune süsteem hukatuslik ning praegust fikseeritud võiduvõimalusega mänguterminalide kasutust tahetakse ümber reformida. Valitsuse väitel on vastav teema juba ka töös. Sisuliselt tähendab see seda, et populaarsete mänguautomaatide maksimumpanuste limiite alandatakse ja tõenäoliselt jõustub see juba 2018. aastal.

Kui hetkel saavad mängijad panustada kuni £100 iga 20 sekundi jooksul, siis edaspidi saab see olema kas £50, £20, või £2. Selle määra siis otsustab UK valitsus.

Rootsi ja Hollandi online hasartmängude seadused

Ka Rootsis ja Hollandis on hasartmängud uute tuulte käes. Seaduseloojad valmistavad seoses online hasartmängude teenuste pakkumisega ette kahe riigi uute regulatsioonide põhikava. Rootsi on oma hasartmängude regulatsiooni juba ka Euroopa Komiteele esitanud ning kui see heaks kiidetakse, saavad ka välisriikide online operaatorid alates 2019. aastast Rootsis seaduslikult ja reguleeritult hasartmängude teenuseid pakkuda. Päris sõbralik Rootsist, aga ilmselt ei tule kahjuks ka hasartmängudelt laekuv maksuraha, mis riigikassat suurendab. Mingis mõttes võit kõigile – kui välja arvata need inimesed, kes selle raha tegelikult kasiinos kaotavad. :)

Hollandi seadusandjad on samuti teatanud, et riigi uus hasartmänguseadus võib jõustuda 2019. aasta alguses. Madalmaade alamkoda kinnitas 2016. aasta suvel online hasartmängude kohta käivate seaduste muudatuste ettepaneku ning nüüdseks on see edastatud senatile, kus tehakse lõplik otsus.

Portugalis maksud liiga kõrged

Hasartmängud on Portugaliski käesoleva aasta teema. Mai lõpus vaatab valitsus üle senise online hasartmängude regulatsiooni – selleks hetkeks saab täpselt 2 aastat hetkest, kui esimene litsents uute seaduste põhjal väljastati. Seda on juba kaua oodatud ja hasartmängude operaatorid on end väga häälekalt väljendanud, kuna seniseid riigipoolseid makse peetakse üleliia kõrgeks ka turuanalüütikute poolt ning see on Portugali turult suurimad kasiinooperaatorid minema peletanud. Maksete alandamine tooks seega Portugalile palju kasu, rääkimata online operaatoritest, kes ei jõua seda hetke enam ära oodata!

Nii et 2018 tuleb tihe aasta ka kasiinotööstuses ja ilmselt toob see endaga nii mõnedki suuremad muudatused. Kui palju me seda siin Eestis tajume, on keeruline öelda, aga taustsüsteemidega kursis olemine on mulle alati oluline olnud.

Avastamisrõõmu ja püsivat uudishimu ka teile soovides!

Back to Top