Kuidas mängida Blackjack’i

1960ndatest aastatest alates on levinud Blackjack’is kaartide lugemise süsteem, millega oli võimalik varasemates mängudes kasiinot võita. Kuigi neid mängijaid ei olnud palju, kes kaartide lugemise oskuslikult omandada suutsid, oli see piisav, et Blackjack populariseerida ja tänaseks on näiteks USA – s ainuüksi Blackjackis mängijaid rohkem kui Baccaratis, Crapsis ja Ruletimängus kokku.

Ning kuigi kasiinod ei kasuta enam tavaliselt ühe või kahe kaardipakiga mänge (ja tänu sellele on ka kaartide lugemine pea et võimatuks muudetud), on mängu populaarsus siiski jätkuv ja Blackjack troonib koos Pokkeriga populaarseimate kaardimängude edetabelit siiamaani.

Uued ajad, uued nipid

Tänapäeva põhistrateegia tugineb hoopis kaardikombinatsioonide tõenäosusteoorial ja sellega on välja arvutatud, et mis hetkel (millise väärtuse puhul) milline käik oleks strateegiliselt kõige õigem teha – kas valida Hit (sulle tuleb juurde veel 1 kaart), Stand (ei tee midagi), Double (teed topeltpanuse ja saad juurde 1 kaardi) või Split (kui kätte juhtub 2 sama väärtusega kaarti, tuleks need kaheks jagada, topeltpanus teha ja saad kummalegi käele juurde 1 kaardi – mängid edasi kahe käega). Blackjack strateegia tabeli leiab internetist kerge vaevaga üles ja selle saab endale näiteks kasvõi välja printida ja online kasiinodes mängimise puhul arvuti kõrval nähtavale kohale panna.

Mängu eesmärk

Põhieesmärgiks on saada kokku numbriväärtus 21 – kui esimeste kaartidega õnnestub kohe 21 saada, on see peavõit, mille nimi ongi Blackjack. Kuid sageli nii hästi muidugi mängus ei lähe ja kahe esimese kaardiga saadakse kokku mõni väiksem kombinatsioon. Siis tuleb hoolikalt järgmist käiku valides saada numbriväärtusele 21 lähim kombinatsioon, samas 21-te ületamata. Kui lähed üle, oled kaotanud. Kui õnnestub saada diilerist lähedasem number 21-le, oled võitnud. Kaartide väärtused jagunevad järgmiselt: A ehk äss on paindlik ja olenevalt olukorrast kas 1 või 11. K ehk kuningas, Q ehk emand, J ehk soldat ja 10 on kõik väärtusega nr 10. Ülejäänud numbrikaardid on iseenda väärtusega.

Mängu käik

Tavaliselt on Blackjack laud kaarekujuline, selle ühel pool on diiler ja tema vastas istuvad üksteise kõrval mängijad, kes mängivad kõik diileri ehk kasiino vastu. Mäng algab panuste asetamisega. Kui kõik panused on tehtud, saab iga mängija ja diiler kätte 2 kaarti. Diileri 1 kaart on pildiga ülespoole, nii et kõik seda näevad. Selle nähtaval oleva kaardi puhul ja endal käes olevate kaartide kombinatsioonide põhjal saabki hakata kasutama ülalmainitud Blackjack strateegia tabelit, kus on iga kombinatsiooni puhul soovitatav järgmine käik ära toodud. Selles suhtes on tegelikult strateegia äraõppimine tehtud ülilihtsaks ja kui see strateegiate tabel endale selgeks teha ja selle loogikast hakata aru saama, suurendab see mängija eelist kasiino ees mitmekordselt!

Sellega saigi põhiline mainitud ja kõik muu tuleb juba mängukogemusega. Soovin teile põnevat Blackjack’iga tutvumist!

 

Back to Top