Blackjacki versioonidest

Üks blackjacki meeldivamaid aspekte on selle reeglite lihtsus. Kuid peab siiski ära mainima, et tegelikult on sellel mängul mitmeid erinevaid versioone ning samuti võivad reeglid ka kasiinoti erineda. Näiteks kui üks kasiino kasutab 4 kaardipakki, siis mõni teine võib kasutada kaheksat.

Või kui ühes kasiinos peab diiler paindliku 17 puhul (soft 17) valima “Stand”, siis mõnes teises kasiinos võivad reeglid ette näha, et diiler valib samas olukorras “Hit”. Seega poleks paha teha tutvust mõndade blackjacki reeglierinevustega – nii saab mängima hakates neile paremini tähelepanu pöörata ja ei teki mingeid hilisemaid üllatusi.

Põhikolmik

Maailmas on kasutusel peamiselt need kolm blackjacki varianti:

Vegas Strip Blackjack
Atlantic City Blackjack
Euroopa Blackjack

Nagu juba võisite nimedest ära arvata – need mängud on seotud kohtadega, kus neid mängitakse. Vegas Strip on näiteks Las Vegase kasiinodes kasutusel olev põhiline blackjacki versioon. Samas ei ole see ka mingi rusikareegel ja ühest ja samast kasiinos võib leida ka palju erinevaid blackjacki versioone.

Siin on tabel nende kolme mängu standardreeglitega:

Vegas Strip Atlantic City Euroopa blackjack
Kaardipakkide arv 4 8 6 (võib varieeruda)
Diileri Soft 17 Diiler peab Stand’ima Diiler peab Stand’ima Diiler peab Stand’ima
Duubeldamine Iga 2 kaardiga Iga 2 kaardiga Ainult 9, 10, &11
Duubeldamine peale Splitti Lubatud Lubatud Lubatud
Taassplittimine Lubatud Lubatud Pole lubatud
Allaandmine Pole lubatud Lubatud Pole lubatud
Diiler võib piiluda 10 &Äss puhul 10 &Äss puhul Ei

Pange aga kindlasti tähele, et olen siin ära toonud vaid standardreeglid ja et mõndades kasiinodes on need varieeruvad!

Vähemtuntud versioonidest

Lisaks ülaltoodud kolmele variandile on blackjackil tegelikult veel versioone, kuid neid kasutatakse palju vähem. Samas miks mitte ka neist kiire ülevaade anda!

Blackjack Double Exposure – kohe alguses näevad mängijad ära mõlemad diileri kaardid. Seega on mängijatel suurem eelis. Samas blackjacki võidu puhul on väljamakse väiksem: 1:1. Lisaks võidab diiler kõik viigid (va. blackjacki viigi – siis saab mängija panuse tagasi).

Blackjack Switch – mängitakse 2 käega korraga ja mängija võib kahe käe vahel 1 kaardi ära vahetada. Samas on ka peavõidu väljamakse väiksem 1:1.

Progressive Blackjack – mängitakse nagu tavalist blackjacki, kuid sellel on üks lisapanus, mille mängija saab teha. Sellega võidab juhul, kui esimene kaart, mille mängija saab, on äss. Võit on suurem, kui ka teine kaart on äss jne kuni 4 ässani välja – 4 ässa on jackpot.

Perfect Pairs – samuti lisapanusega mäng, milles võidab mängija, kellele satub kätte ükskõik, milline paar. Sõltuvalt paari suurusest muutub ka võidusumma. Jällegi kasiinoti varieeruv.

Nii et päris palju versioone on sellel mängul lõpuks, natuke üllatav isegi. Vähemalt minu jaoks oli. Kuidagi arvasin alati, et blackjack on selline hea klassikaline mäng, aga võta näpust!

Proovige siis teinekord ka mõni alternatiiv ära, internetist leiab kindlasti kõik variandid üles. Põnevat avastamist!

Back to Top