5 riiki, kus elavad kõige suuremad hasartmängusõbrad

Kui peaksid vastama, millises riigis on hasartmängud kõige kõrgmas hinnas, pakuksid ehk USA, kuna seal on Las Vegas, Atlantic City ning teised linnad, kus hasartmängud on eriti  populaarsed.

Sama peegeldavad ka filmid, mis kujutavad Las Vegast kui hasartmängumekat. Tegelikult ei olegi USA nende riikide nimekirjas, kus kõige rohkem kasiinodes käiakse. Kes siis?

  1. Austraalia. Selgub, et austraallastele meeldivad hasartmängud (hasartmängud online) väga ning seal kulutavad nad rohkem raha kui ühegi teise riigi elanikud. Suurem osa austraallaste rahast jäetakse mänguautomaatidesse, mida leiab baaridest, klubidest, hotellidest ning restoranidest. Tänu sellele ongi Austraaliast saanud riik, kus elab kõige rohkem mängureid – mängida võib vaat et igal pool. Kui kaotused kokku lugeda, siis kaotab üks austraallane aasta jooksul keskmiselt 1300 dollarit. Muljetavaldav, või mis?
  2. Singapur. Esimene kasiino avas Singapuris uksed alles 2010. aastal ning alates sellest hetkest on hasartmängude populaarsus kohe eriti kiiresti tõusnud. Ühe inimese kohta kaotatud raha ühes aastas on jõudnud juba 1100 dollarini, mis ei jää Austraaliast kuigi palju maha.
  3. Iirimaa. Selles riigis kasiinosid kuigi karmilt ei piirata, kuigi mänguautomaatide levikut piiratakse küll. Sellest hoolimata tegutsevad paljud endiselt hasartmängude, spordiennustuste ning eriti just hobuste võiduajamistele panuste tegemisega. Iirimaa hasartmängunduse populaarsust kinnitab ka see, et just sellest riigist on pärit kihlvekontor Paddy Power.
  4. Kanada. Kolm neljandikku Kanada elanikest on vähemalt kord elus hasartmänge proovinud. Suurema osa mängitavatest hasartmängudest moodustavad erinevad loteriid, mis Kanadas väga au sees on. Kuigi spordiennustusi ja mõningaid mänge on rangelt seadustega piiratud, siis USA piiri ääres asuvad kasiinod teenivad üüratuid kasumeid.
  5. Soome. Soomlaste hasartmängulembus võib pisut üllatada, kuid nii see on – neli täiskasvanut kümnest lahutavad oma meelt hasartmängudega igal nädalal. Riigis on ka küllaltki palju asutusi, kuhu saavad minna need, kes on hasartmängudest sõltuvuses. Neid kohti finantseerivad kusjuures Soome suurimad kasiinod.

 

 

Back to Top